45 години от една от най-великите победи в историята на българския футбол

Днес се навършват 45 години от една от най-великите победи в историята на ЦСКА и българския клубен футбол. На 7 ноември 1973 година “армейците” побеждават с 2:0 след продължения холандския гранд Аякс и елиминират с общ резултат от двете срещи 2:1 действащия тогава клубен шампион на Европа.

Димитър Марашлиев е автор на първия гол в мача в 68-ата минута и това позволява на “червените” да вкарат срещата в продължения. В 116-ата минута Стефан Михайлов вкарва втория гол и великият отбор на Аякс е на колене.

Сблъсък е от 1/8-финалите, а холандският гранд влиза в двубоя с ЦСКА като първенец на Европа в три поредни години (1971, 1972, 1973). На 1/4-финалите ЦСКА губи с общ резултат 3:5 от друг евроколос - Байерн (Мюнхен).