Шампионска Лига

Познатият герой поведе Тотнъм към първа победа (видео)

07 ноември 2018 | 00:02 - Обновена
Тотнъм постигна първа победа в Група "В" на Шампионската лига, след като се добра до късен обрат с 2:1 над ПСВ на "Уембли". Големият герой за "шпорите", които пропуснаха куп голови положение, отново бе Хари Кейн (78', 89'), реализирал и двете попадения. Иначе двубоят започна по ужасен начин за лондончани, които изоставаха в резултата след 61 секунди игра след гол на Люк де Йонг.
Кейн вече има 13 гола в 14 мача в Шампионската лига, като освен това е отбелязал общо 22 попадения за "шпорите" в евротурнирите.
Преди две седмици двата отбора завършиха при резултат 2:2 двубоя си в Айндховен.

Маурисио Почетино бе направил шест промени в своя състав. Пауло Газанига, Серж Орие, Давинсон Санчес, Кристиан Ериксен, Деле Али и Хюн-Мин Сон започнаха за "шпорите". Юго Лорис бе наказан за този двубой, Дембеле е контузен, а Трипиър, Сисоко и Ламела бяха на скамейката за началото.

ПСВ излезе със същия състав, както и при победата над Витес през уикенда.

Гостите започнаха ударно и още във втората минута капитанът Люк де Йонг се извиси и засече с глава центриране на Парейро от корнер.

Само три минути по-късно Тотнъм можеше да изравни, но Анхелино изчисти от голлинията, след като Али отклони удар на Санчес. В 23-тата минута Лукас Моура направи изключителен рейд, премина няколко бранители, но в последния момент не успя да нанесе силен удар и Зот спаси. Пет минути след това стражът на ПСВ се намеси още по-добре, след като последователно изби шут на Ериксен отблизо, а след това отрази и добавката на Али.

Доминацията на "шпорите" бе тотална, но те така и не успяваха да нанесат решаващия удар.

В 36-ата минута Али получи извеждащо подаване и въпреки че не овладя по най-добрия начин, стреля опасно, но Зот за пореден път спаси.

След подновяването на играта Али не успя да намери целта с още един свой удар, а Газанига спаси изстрел с глава на Перейро след корнер в полза на гостите.

В 68-ата минута и шут на Сон премина встрани от вратата. Зот спаси за пореден път гостите след удар на Кейн в 77-ата. Минута по-късно обаче голмайсторът на Тотнъм най-сетне успя да изравни. Английският национал направи добро двойно с Йоренте, след което стреля покрай вратаря на ПСВ - 1:1.

Минута преди края на редовното време Тотнъм стигна до заслужен пълен обрат, макар и с голяма доза късмет. Кейн засече с глава центриране на Дейвис отляво, топката рикошира първо в ръката на Виргевер, а след това и в крака на Сейнсбъри и се оказа недостижима за Зот, който иначе направи страхотен мач - 2:1.
Тотнъм заема трето място във временното класиране на Група "В", но вече с актив от четири точки и шансове за отбора да продължи напред. Барселона остава на върха с 10 пункта, а Интер има седем. В следващия кръг, на 28 ноември, "шпорите" приемат "нерадзурите" на "Уембли".
Фернандо Йоренте Фернандо Йоренте18 Трент Сейнсбъри20 Трент Сейнсбъри
Кийрън Трипиержълт картон Кийрън Трипиер  90' Даниел Швааб  Даниел Шваабжълт картон
Хари Кейнгол Хари Кейн  89'
86' Стивън Бергвайн  Стивън Бергвайнизлиза
Ерик Гутиерес  Ерик Гутиересвлиза
81' Люк де Йонг  Люк де Йонгизлиза
Трент Сейнсбъри  Трент Сейнсбъривлиза
Хари Кейнгол Хари Кейн  78'
Хеунг-Мин Сонизлиза Хеунг-Мин Сон  75'
Фернандо Йорентевлиза Фернандо Йоренте
Серж Ориеизлиза Серж Орие
Кийрън Трипиервлиза Кийрън Трипиер
73' Гастон Перейро  Гастон Перейроизлиза
Донийл Мален  Донийл Маленвлиза
Хеунг-Мин Сонжълт картон Хеунг-Мин Сон  63'
Лукас Моураизлиза Лукас Моура  62'
Ерик Ламелавлиза Ерик Ламела
38' Ървинг Лозано  Ървинг Лозаножълт картон
2' Люк де Йонг  Люк де Йонггол