Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Шампионска Лига

Порто този път вкара четири на закъсалия Локомотив (видео)

06 ноември 2018 | 23:52 - Обновена
Порто постигна очаквана победа с 4:1 над аутсайдера Локомотив (Москва) и запази първото си място в Група "D" на Шампионската лига. Ектор Ерера (2') и Муса Марега (42') се разписаха преди почивката за "драконите", които преди две седмици спечелиха и ответния мач в Русия. Джеферсън Фарфан (59') намали през второто полувреме за "железничарите", но Хесус Корона (67') сложи точка на спора. В добавеното време Отавио оформи крайния резултат.
Капитанът Ерера, чието участие бе поставено под съмнение, стартира като титуляр, докато Отавио остана на скамейката за началото. Чорлука и Криховяк започнаха за гостите. Изненадващо Фарфан, който бе готов, бе сред резервите, а на върха на атака стартира Едер.

Още във втората минута домакините дадоха ясен знак какво ще се случи. Перейра пусна към Марега, който използва своята мощ, за да елиминира един бранител, след което върна към Ерера. Мексиканецът не сгреши отблизо - 1:0.

В 18-ата минута Марега сам можеше да се разпише, след като получи перфектен пас от Брахими, но ударът му от малък ъгъл се оплете във външната страна на мрежата. Три минути след това Миранчук получи в обещаваща позиция, но стреля встрани от вратата на Касийяс.

Така се стигна до 42-рата минута, когато Ерера изведе Марега зад отбраната на московчани. Нападателят нахлу в наказателното поле и стреля между краката на Гилерме за 2:0.

Фарфан се появи в игра за началото на второто полувреме, което веднага се отрази позитивно  на играта на гостите, които наложиха силен натиск, но не успяваха да създадат чисти положения. При една контра на домакините Порто можеше да стигне до трети гол, но удар на Корона с глава срещна гредата.

В 59-ата минута Джеферсън Фарфан все пак намали, след като засече с глава центриране от корнер.
Надеждите на гостите обаче бързо бяха попарени. В 67-ата  минута Хесус Корона направи 3:1. Гилерме изчисти лошо с крак една върната към него топка, Торес веднага намери Корона, който стреля точно.
В трета минута на добавеното време Отавио оформи крайния резултат с хубав удар от границата на наказателното поле.
Порто остава на върха с 10 точки, Шалке 04 заема втора позиция с осем, а Галатасарай има три. Локомотив (Москва) остава без нито една точка след първите четири кръга.

Икер Касийяс Икер Касийяс1 Гилерме1 Гилерме
Максимилиано Перейра Максимилиано Перейра2 Владислав Игнатиев20 Владислав Игнатиев
Ернанивлиза Ернани
71' Едер  Едеризлиза
Фьодор Смолов  Фьодор Смоловвлиза
Ясин Брахимиизлиза Ясин Брахими  68'
Отавиовлиза Отавио
Хесус Коронагол Хесус Корона  67'
Eder Militaoжълт картон Eder Militao  61'
59' Джеферсън Фарфан  Джеферсън Фарфангол
Фелипежълт картон Фелипе  48'
46' Мануел Фернандеш  Мануел Фернандешизлиза
Джеферсън Фарфан  Джеферсън Фарфанвлиза
Муса Марегагол Муса Марега  42'
3' Ведран Чорлука  Ведран Чорлукажълт картон