Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Академик Бултекс постигна първа победа в Балканската лига

Академик Бултекс 99 (Пловдив) постигна първа победа за сезона в Балканската баскетболна лига за мъже. Българският тим разгроми като гост на Башкими (Косово) със 105:65 (27:12, 18:28, 30:12, 30:13). Възпитаниците на Дарко Костич започнаха силно мача и поведоха с 15 точки след първите 10 минути. На почивката косовските баскетболисти намалиха изоставането си на 40:45.

Българите изиграха страхотна третата част, която спечелиха с 30:12, за да поведат със 75:52 и на практика решиха всичко в мача. До края пловдивчани продължиха да увеличават преднината си и 1:12 преди сирената тя беше 40 точки - 102:62.

За победителите се отличиха Дейшон Найт и Младен Виткович с по 19 точки. Питър Олисемека направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 14 борби. Никола Вуйович добави 14 точки и 11 борби, а Васил Бачев вкара 10 точки, За домакините от Башкими най-резултатен беше Джордан Капс с 20 точки и 16 борби, Газали Макаски завърши с 15 точки.

На 13 ноември е българското дерби в турнира между Академик Бултекс 99 и Берое (Стара Загора).