Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Звездно равенство под Везувий, ще има унищожителни битки в желязното каре (видео)

Отборите на Наполи и Пари Сен Жермен врътнаха нов хикс помежду си в Шампионската лига. Срещата край Неаполитанския залив завърши 1:1, след като в предния кръг футболистите на Карло Анчелоти и Томас Тухел направиха 2:2 в Париж. Тази вечер попаденията дойдоха след точни изстрели на Хуан Бернат, който вкара в края на първото полувреме, и Лоренцо Инсиние, който матира Джанлуиджи Буфон от дузпа в 63-ата минута.

Равенството прави ситуацията в Групата на смъртта още по-заплетена, след като малко по-рано Цървена звезда сюрпризира английския гранд Ливърпул на "Мала Маракана". Всеки един от четирите тима има шансове да продължи напред, което гарантира страхотни сблъсъци в оставащите два тура преди осминафиналите.

Двубоят на "Сан Паоло" започна с приятелска прегръдка между капитана на гостите Тиаго Силва и наставника на домакините Карло Анчелоти, който се познават отлично от съвместната им работа на "Парк де Пренс". След този епизод дойде време за здрава битка пред почти пълните трибуни.

Битка, която обаче предложи скучни откъм чисти положения първи минути. В 23-ата минута френската звезда Килиан Мбапе напомни за присъствието си на игрището с воле, дошло отляво и преминало над рамката на Буфон. Италианският ветеран бранеше храбро вратата на ПСЖ през цялото време и заслужава висока оценка за представянето си. Към края на полувремето Инсиние пробва мерника си, но не сполучи в опита си да накаже Джиджи.

В заключителните секунди на първата част Бернат се включи на скорост в акция на парижани и с плътен удар преодоля Давид Оспина под рамката на Наполи - 1:0 за гостите. След почивката инициативата премина изцяло у играчите на Карлето, което принуди звездите на Тухел да се защитават с всички сили в първите 15-20 минути след подновяването на играта.

Тук дойдоха и много силните минути на Буфон, който на няколко пъти трябваше да отбива с добър рефлекс изстрели на Дрис Мертенс и Хосе Кайехон. Последният пък показа неточност, шутирайки над вратата от изгодна ситуация при разбъркване пред вратарското поле.

Натискът пред голлинията на ПСЖ се засили сериозно, което доведе до 11-метров наказателен удар в 62-ата минута. Положението роди съмнение за засада, тъй като Кайехон бе зад последния в отбраната при подаването към него, а Тиаго Силва игра с топката, което накара испанеца да се втурне към нея и да бъде съборен. Спорно или не, Инсиние не пропусна шанса си и изравни, макар че СуперДжиджи усети посоката и се хвърли във верния ъгъл.

Равенството изглежда справедлив резултат, но все пак с една идея повече за него могат да съжаляват неаполитанците. В следващия кръг "адзурите" приемат Звезда, а ПСЖ има мач на живот и смърт с Ливърпул във Франция. В момента четирите отбора са рамо до рамо в класирането и е невъзможно да се прогнозира кой ще продължи напред и кой ще плаче в тази коварна група.
НАПОЛИ - ПСЖ 1:1
0:1 Бернат (45+)
1:1 Инсиние (63 - дузпа)