Белгийци разказаха играта на Тиери Анри! Монако в нокаут (видео)

Белгийският шампион Брюж разби с 4:0 Монако насред "Стад Луи II". Това бе звучен удар в Шампионската лига по отбора на Тиери Анри, който продължава без победа в състезанието и върви към приключване на своята европейска кампания през този сезон.

Интересно е, че в началото имаше няколко положения пред рамката на стража на Брюж Ървинг Хорват, които можеха да дадат друга насока на мача. Това обаче не стана. В шестата минута капитанът на "червено-белите" Радамел Фалкао стреля с глава, но топката премина встрани от вратата. Минутка след това Софиан Диоп излезе сам срещу Хорват, но американецът успя майсторски да избие.

17 Монако - Брюж

В 12-ата минута Ханс Ванакен откри резултата с удар отблизо и постави началото на мъките на "монегаските", които се намират в критично състояние и във френския шампионат. Последва нов пропуск на гостите от Брюж, като този път Диего Беналио показа класа пред голлинията.

В 15-ата минута Ванакен направи 2:0 с точно изпълнение от дузпа, която бе спорна и предизвика редица дискусии на игралното поле. Монако обаче все още "дишаше" и в 22-ата минута Юри Тилеманс изскочи на скорост отдясно, но Хорват спаси.

В отговор Брюж направи 3:0 с изстрел на бразилското острие Уесли Мораес, който е сред звездите в състава на наставника Иван Леко. След почивката картината не се промени - няколко разбърквания пред вратаря на гостите и 4:0 за Брюж с шут на холандеца Рууд Вормер в 85-ата минута.
С това белгийските шампиони направиха решителна крачка към прескачане на груповата фаза в Шампионската лига. Най-вероятно скокът на "черно-сините" ще ги отведе в Лига Европа през пролетта.