Звезда нанесе отрезвяващ шамар на Ливърпул и обърка всички планове в "групата на смъртта" (видео)

Цървена звезда постигна първа победа с Група "С" на Шампионската лига, след като надигра с 2:0 Ливърпул на стадион "Райко Матич". Мърсисайдци изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично инкасираха второ поражение в напдреварата и трето такова във всички турнири през тази кампания. "Звездашите" нанесоха своя удар в рамките на седем минути през първата част, като големият герой за домакините бе Милан Павков (22', 29'), който реализира и двете попадение. След почивката Ливърпул наложи натиск, но Милан Борян направи няколко спасявания, а на два пъти и гредите помагаха на домакините.
Преди две седмици мърсисайдци победиха сръбския шампион с 4:0.
В състава на Звезда имаше общо пет промени в сравнение с 11-те, които започнаха на "Анфийлд". Милан Павков, Марко Марин, Милан Родич, Душан Йованчис и Вуядин Савич бяха титуляри днес.

Мениджърът на гостите Юрген Клоп остави Джердан Шакири извън групата заради настроенията, които имат сръбските фенове срещу швейцарския национал с албански произход. Даниел Стъридж започна за сметка на Роберто Фирмино, който бе оставен на скамейката за началото. Жоел Матип и Адам Лалана също бяха титуляри. Наби Кейта, който се възстанови от своята контузия, остана сред резервите.

Домакините стартираха доста добре, като стояха напълно равностойно на Ливърпул в първия 1/4-час, опитваха да атакуват повече и стигнаха до три корнера пред вратата на Алисон. При един от тях Савич получи шанс да стреля от 12 метра, но топката мина встрани.

В 17-ата минута гостите обаче създадоха първата стопроцентова възможност за гол. Мане проби отляво и центрира от аутлинията, Робъртсън не успя да нанесе добър удар, но така топката стигна до Стъридж, който от шест метра не успя да уцели вратата, стреляйки над напречната греда.
Три минути след това отново Стъридж имаше голяма възможност. Този път Мане го намери в наказателното поле, той се обърна добре и реши да отиграе сам, но след рикошет в крака на бранител топката премина встрани.
В 22-рата минута Алисон спаси удар на Набухан. При последвалия корнер отбраната на Ливърпул изпусна Павков, който засече с глава отблизо, давайки преднина на Звезда.
Само седем минути след това отново Павков разстреля Алисон след мощен удар от 25 метра. Вайналдум и Матип не се представиха добре в дефанзивен план в тази ситуация - 2:0 за домакините.
Юрген Клоп реагира с двойна смяна на почивката. Джо Гомес замени Трент Александър-Арнолд, докато Роберто Фирмино влезе на мястото на Даниел Стъридж.
В 50-ата минута центриране на Салах стигна след рикошет до Мане, който стреля от пет метра, но ударът му бе блокиран от Савич.
Пет минути след това центриране на Робъртсън отляво рикошира в крака на бранител, след което топката "кацна" върху напречната греда на вратата на Борян.
В 71-вата минута стражът на Цървена звезда спаси удар на Салах от границата на наказателното поле, а секунди след това нов изстрел на египтянина срещна дясната греда. В 87-ата минута и Ван Дайк не успя да намери целта с глава.
В добавеното време Салах стреля от 15-ина метра, но Борян отново спаси.
Ливърпул остава на първо място за няколко часа, но със сигурност ще го загуби след края на мача между Наполи и Пари Сен Жермен. Мърсисайдци имат шест точки от четири мача, докато Звезда вече има четири пункта.