Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Икарди спаси Интер и отне победата от ръцете на Барса (видео + галерия)

Италианският гранд Интер и испанският колос Барселона завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 4-ия кръг на Шампионската лига тази вечер. Резервата Малком вкара гол в 83-ата минута за каталунците, но само 4 минути по-късно Мауро Икарди изравни за домакините. Двубоят на “Джузепе Меаца” бе от Група “В”, в която каталунците са лидер с 10 точки, след като преди две седмици надиграха “нерадзурите” от Милано с 2:0. Интер е втори със 7 точки. На трето място се намира Тотнъм с 4 точки, а последен е ПСВ Айндховен със само една точка до момента.

Аржентинската суперзвезда Лионел Меси, който не е на 100% готов за игра след травма на лакътя, не бе записан дори сред резервите на Барселона, а Усман Дембеле, Луис Суарес и Филипе Коутиньо бяха нападателното трио на "лос кулес". Мауро Икарди пък бе на върха на атаката на Интер и в самия край на двубоя показа головия си нюх.

Още в първите секунди Интер застраши вратата на Марк-Андре тер Стеген, но имаше сигнал за засада. Веднага след това пък Самир Ханданович трябваше да прави спасяване след удар на Усман Дембеле. В 12-ата минута Луис Суарес пропусна прекрасен шанс за гол за Барселона, стреляйки неточно от доста удобна позиция.
В 19-ата минута Квадво Асамоа не бе далеч от гол във вратата на Барселона, но ударът му от движение на намери целта, а малко след това Суарес пробва нещо много красиво, но опитът му да прехвърли Ханданович не се получи.

В 30-ата минута Суарес, без да иска, по-скоро попречи на Усман Дембеле, който стреля от много добра позиция към вратата на Ханданович, а секунди по-късно “деветката” на Барселона пропусна великолепна голова възможност. Суарес получи шанс да стреля от съвсем близко разстояние, но го направи неточно. В 37-ата минута пък Филипе Коутиньо тества Ханданович с далечен изстрел, но словенският страж внимаваше и изби. В 42-ата минута Суарес за пореден път имаше възможност да изведе каталунците напред, но Ханданович направи ново блестящо спасяване.
В началото на второто полувреме “нерадзурите” все още залагаха предимно на дефанзивните действия, но и те имаха възможности за гол в някои ситуации. В 59-ата минута Мауро Икарди можеше да накаже грешка в отбраната на “лос кулес”. Жерар Пике с отлична намеса обаче попречи на нападателя да стреля, а минута по-късно Ханданович направо поредно спасяване. Иван Ракитич успя да достигне на аутлинията отбитата от Ханданович топка и подаде на Суарес, който най-сетне я изпрати във вратата, но попадението бе правилно отменено, тъй като кълбото бе напуснало очертанията на игрището преди паса на хърватския халф към уругваеца. В 63-ата минута словенският страж на Интер пак показа чудесна реакция, този път след удар на Коутиньо и резултатът остана 0:0.

В 65-ата минута пред Матео Политано се откри златен шанс да даде аванс на Интер в резултата, но бившият играч на Сасуоло отправи неточен удар с глава след центриране на Иван Перишич.
Стигна се до 83-ата минута, когато появилият се току-що на терена на мястото на Дембеле Малком изведе Барса напред в резултата. Той бе изведен в много добра позиция пред вратата на Интер и Ханданович най-сетне бе преодолян.

Радостта на гостите не изтрая твърде дълго, тъй като 3 минути преди края Мауро Икарди изравни. Аржентинецът бе изпуснат от бранителите на Барселона в наказателното поле и успя да нанесе удар, който Тер Стеген не можа да отрази - 1:1.

До края на срещата не се случи нещо кой знае колко интересно и двата тима прибавиха по една точка към актива си.