Шалке подчини Галатасарай и направи голяма крачка към следващата фаза

Германският клуб Шалке 04 направи голяма крачка към продължаване на 1/8-финалите на Шампионската лига. В мач от Група “D” “кралскосините” от Гелзенкирхен надиграха с 2:0 у дома турския гранд Галатасарай. По този начин Шалке събра 8 точки и е на второ място в класирането в групата, с 2 точки по-малко от водача Порто. Галатасарай е трети с 4 точки, а на последната четвърта позиция е шампионът на Русия Локомотив (Москва) с 0 точки.

17 Шалке - Галатасарай

Още в 4-ата минута Гуидо Бургщалер реализира попадение за Шалке. Бургщалер наказа грешка на стража на турския тим Фернандо Муслера, който реши да се отдалечи от вратата си, за да пресече подаване към нападателя на домакините. Муслера изпусна топката, а нямаше право да я улови извън наказателното поле и от това се възползва по най-добрия начин Бургщалер, който с прецизен удар насочи кълбото в опразнената врата.

В 57-ата минута германците отбелязаха още един гол, а негов автор този път бе на Марк Ут, като асистенцията бе на Бургщалер. Гуидо Бургщалер получи топката на десния фланг и с много премерен пас намери заелия позиция в наказателното поле на Галатасарай Ут, който с мощен шут опъна мрежата зад безпомощния Муслера.