Шиникова прескочи първи кръг в Шроузбъри, Терзийска не успя

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в английския град Шроузбъри с награден фонд 25 хиляди долара. Шиникова победи на старта преминалата през квалификациите представителка на домакините Фрея Кристи с 6:4, 6:4 за 93 минути игра.

С този успех българката заработи 5 точки за световната ранглиста и 392 долара. Другата българка - Джулия Терзийска, която преодоля пресявките, загуби в първия кръг на основната схема в драматичен мач от Диана Марчинкевица от Латвия със 7:6(3), 3:6, 3:6 за 2:23 часа.
Терзийска поведе с 3:2 и пробив в решителната трета част, но загуби следващите четири гейма, а с това и срещата. По-късно днес Шиникова и Терзийска започват участието си в турнира на двойки.