България приема европейското първенство по волейбол до 17 години

България ще бъде домакин на европейското първенство по волейбол за юноши под 17 години. Това стана факт по време на административния съвет на Европейската конфедерация по волейбол в Будапеща.

Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 13 до 21 юли 2019 година в София, а квалификациите за надпреварата ще се проведат в края на април. Волейболистите на България в тази възрастова категория си осигуриха място сред най-добрите отбори в Европа със спечелването на Балканиадата през тази година.

Младите "лъвчета" със селекционер Мартин Стоев триумфираха със златните медали в Истанбул, където на финала надиграха домакина Турция с 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:13). Българският тим стана първият сигурен участник на европейското първенство, а сега България получи и огромната привилегия да бъде домакин.

До първото място на турнира в Турция през изминалото лято достигнаха следните 12 състезатели със старши треньор Мартин Стоев: Борислав Николов, Ерик Стоев Стоил Палев, Стефан Вартигов, Владимир Гарков, Лазар Бучков, Александър Николов, Георги Татаров, Войн Войнов, Християн Великов, Виктор Недялков и Апостол Боянов.