Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Агуеро вкара 150 гола в Премиър лийг за рекордно кратко време

Голмайсторът на Манчестър Сити Серхио Агуеро вчера стана едва деветият играч, който достига котата от 150 гола в Премиър лийг. 30-годишният аржентинец имаше нужда от 217 мача, за да запише това забележително постижение. Единствено Алън Шиърър успя да направи това за по-малко срещи - 212. Агуеро обаче изпреварва големия голмайстор на Нюкасъл по отношение на времето, прекарано на терена, което му бе нужно за реализирането на тези 150 попадения. Нападателят на Сити постигна това за 268 часа и половина или 16 095 минути. Шиърър отбеляза своите 150 за около 36 часа повече.

Агуеро е абсолютен лидер и по отношение на усредената статистика. Аржентинецът вкарва гол в Премиър лийг средно на всеки 107,8 минути. Това е с около 14 минути по-добро постижение от това на Тиери Анри, който се разписваше на всеки 121,8 минути.

Агуеро освен това стана и едва третият играч, който е вкарвал 150 гола в Премиър лийг за един клуб. Само Тиери Анри, който има 175 гола за Арсенал, и Уейн Рууни, със 183 за Манчестър Юнайтед, имат повече попадения във Висшата лига за един клуб.

Ето и статистиката на деветимата, достигнали кота 150, по отношение на броя мачове и минутите.