Невероятно! 14-годишно дете чудо пише история в Парагвай (видео)

14-годишно дете чудо отбеляза гол в парагвайското “Класико”. Снощи Олимпия Асунсион и Серо Портеньо направиха драматично равенство 2:2 в емоционално дерби, което ще се запомни с два червени картона (по един за всеки от двата тима) и два гола в добавеното време (също по един за всеки от съперниците). Роденият на 6 януари 2004 година Фернандо Овелар обаче засенчи всичко останало в двубоя с гола, с който изведе напред тима си Серо Портеньо. Тийнейджърът бе в стартовия състав и реализира хубав гол в 16-ата минута, след като се възползва от извеждащ пас и елегантно преодоля противниковия вратар. Овелар остана на терена до 59-ата минута, когато бе сменен.

Това бе едва вторият мач на Овелар за Серо Портеньо, като дебютът му бе при равенството 1:1 с Трети февруари на 29 октомври. Момчето записа името си в историята като най-младия автор на гол в мачовете между двата отбора. Предишният рекорд бе на Серхио Диас (17 години). Овелар е най-младият футболист, играл в мач и отбелязал гол в историята на парагвайското първенство.
В 28-ата минута Нестор Камачо изравни за Олимпия, а в петата минута на добавеното време Маркос Акоста отново даде аванс на Серо Портеньо в резултата и дербито изглеждаше решено. В 99-ата минута по един футболист от двата тима получи червен картон, а в 12-ата минута на допълнителното време Хорхе Ортега изравни от дузпа за Олимпия и спаси тима си от поражение.

След 17 кръга в парагвайската Примера дивисион Олимпия Асунсион води в класирането с 39 точки, а Серо Портеньо е втори с 32.