Енисей твърдо заседна на дъното (видео)

Националът Петър Занев пропусна заради травма гостуването на Енисей на Анжи в последен мач от 13-ия кръг на руското първенство. Тимът от Красноярск инкасира девета загуба и по всичко личи, че много трудно ще се спаси от изпадане. И двата гола за Анжи вкара Андрес Понсе от дузпи. За Енисей точен беше Артур Саркисов.

Началото беше за гостите, които пропиляха две добри възможности да поведат. В 33-ата минута обаче Михаил Комков извърши нарушение в наказателното поле и Анжи получи дузпа. Понсе стреля неспасяемо и домакините излязоха напред.

В 53-ата минута перфектна контра на Енисей завърши с изравнителен гол. Александър Кутин центрира по земята към Саркисов, а той на скорост простреля Юрий Дюпин за 1:1.

Само 4 минути по-късно Анжи спечели втора дузпа. Виновникът беше Шамил Гасанов, който фаулира Адлан Кацаев. Понсе отново беше безпогрешен и донесе така важната победа на отбора от Махачкала.

Анжи се изкачи на 14-о място с 13 точки, а Енисей е на дъното с едва 6 точки.

В следващия кръг Анжи ще гостува на Арсенал (Тула), а Енисей на Занев ще е домакин на Краснодар.