Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Първи медал за България при мъжете на Балканиадата по кроскънтри от 21 години

Българските състезатели спечелиха три отличия на Балканиадата по кроскънтри бягане в Ботошани (Румъния).

Митко Ценов завърши втори по 10-километровото трасе при мъжете с време 29:36.40 минути, като финишира на малко повече от 10 секунди зад победителя Джихат Улус (Турция).

Така 25-годишният Ценов донесе първи медал на България при мъжете на Балканиада по кроскънтри бягане от 1997 година, когато Христо Стефанов взе бронз.

Иво Балабанов се класира втори в надпреварата при младежите до 23 години. Той преодоля дистанцията от 8 километра за 23:10.67 минути, като беше изпреварен с по-малко от секунда и половина от победителя Андрей Дорин Русу (Румъния).

Българите в състав Балабанов, Християн Стоянов и Георги Гергов пък заслужиха бронз в отборното класиране до 23 години.