Криля Советов удари Уфа в последната минута (видео)

Отборът на Криля Советов изтръгна много ценни три точки при гостуването си на Уфа в среща от 13-ия кръг на Премиер лигата. В герой за тима от Самара се превърна резервата Павел Яковлев, който вкара победния гол за успеха с 2:1 в добавеното време.

Криля Советов поведе в 18-ата минута, когато точен с глава беше централният защитник Мирал Самарджич. В няколко ситуации до почивката гостите бяха близо до втори гол, предимно след статични положения.

Уфа започна да действа по-активно през второто полувреме. Александър Беленов спаси силен удар на Оливие Тил. Малко по-късно Дмитрий Сисуев се оказа непокрит в наказателното поле, но стреля право в ръцете на Беленов.

Сисуев се реваншира в 67-ата минута. Той засече перфектно центриране от левия фланг на Силвестър Игбун и прати топката в мрежата за 1:1.

Четвърт час преди края след удар на Тил топката срещна гредата. Последната дума обаче имаха гостите. Течеше 92-ата минута, когато Денис Ткачук подаде на Яковлев и той с мощен удар зарадва наставника си Миодраг Божович.

Криля Советов вече е на 13-о място с 14 точки, а Уфа остана на предпоследната 15-а позиция с 11 пункта.