Стефан Велков наказа ПСВ в Холандия

Бившият защитник на Славия Стефан Велков прави все по-силно впечатление с изявите си в холандската Еерсте Дивизие. С негов гол Ден Бош победи с 1:0 втория тим на гранда ПСВ Айндховен и се изкачи на 4-о място в класирането, като има съвсем реални шансове да спечели промоция за елита.

Велков, който получи и жълт картон преди почивката, се разписа с глава в 81-ата минута. Преди това двубоят вървеше равностойно, а домакините удариха греда.

Това е втори гол за младежкия национал в Ниската земя. През септември той отбеляза попадение във вратата на Хераклес при загубата с 1:2 за Купата на Холандия.

Успехът днес е шести пореден за Ден Бош и тимът вече има 25 точки - с една по-малко от ГА Ийгълс и Твенте. Начело е Спарта (Ротердам) с 27 точки.