Тъмни облаци над Йоканович - Фулъм вече е последен (видео)

Новакът Фулъм претърпя пета поредна загуба във Висшата лига и се смъкна на дъното в класирането. Лондончани отстъпиха с 0:1 на единствения тим, който нямаше победа от началото на сезона - Хъдърсфийлд. Автогол на Тимъти Фосу-Менса в 29-ата минута даде аванс на "териерите" и те го удържаха до самия край. Фулъм игра по-силно след почивката, но така и не застраши сериозно вратата на Йонас Льосъл. Тимът на Славиша Йоканович има само една победа и 5 точки, а освен това е с най-слабата защита във Висшата лига. Поражението може да доведе до уволнението на бившия наставник на Левски, въпреки че преди броени дни той получи подкрепата на клубното ръководство.

Домакините влязоха в мача с много повече агресия, а високата им преса стъписа футболистите на Йоканович. В 15-ата минута Александър Митрович загуби топката в центъра и последва бърза атака на "териерите", завършена с мощен шут на Филип Билинг, но напречната греда спаси Фулъм.

Хъдърсфийлд печелеше почти всички единоборства и стигна до доста статични положения преди почивката. В 28-ата минута Алекс Притчард се обърна и стреля, топката се отби от Максим Льо Маршан и летеше към вратата, но Серхио Рико изби в корнер. След неговото изпълнение бранителите на Фулъм не се справиха и позволиха на Крис Льове да центрира повторно. Най-високо скочи Кристофър Шиндлер, а преди да влезе в мрежата, топката се отклони от Фосу-Менса и попадението да бъде записано като автогол на защитника на "котиджърс".

Това беше първи гол за Хъдърсфийлд у дома от началото на кампанията. За последно отборът на Дейвид Вагнер се беше разписвал на своя "Джон Смит" през април.До края на полувремето Фулъм натисна и можеше да получи дузпа, след като Денис Одой беше задържан в наказателното поле, но реферът Антъни Тейлър си замълча.

Втората част започна с двойна смяна в състава на гостите. Влизането на Сайръс Кристи и Кевин МакДоналд се оказа добър ход на Йоканович и Фулъм започна да печели битката в средата на терена. Липсваха обаче чистите голови положения. Митрович така и не можа нито веднъж да се измъкне от защитата на домакините, а Андре Шюрле действаше прекалено индивидуално.

В 72-ата минута гол на германеца беше отменен заради засада, а малко по-рано Алекс Притчард пропусна да реши всичко с втори гол за Хъдърсфийлд.

В следващия кръг Фулъм гостува на Ливърпул, а "териерите" ще приемат Уест Хам.