Два куршума на Вандерсон и две греди решиха спора между Берое и Славия (видео)

Берое победи с 2:0 Славия в последната среща от 14-ия кръг на Първа лига. В герой за "зелените" се превърна бразилецът Вандерсон, който вкара в 14-ата и 74-ата минута. Успехът на домакините от Стара Загора дойде заслужено, макар че "белите" имаха малшанса да уцелят два пъти гредата. Отборът на Александър Томаш продължава да няма загуба у дома от половин година насам.

Първото полувреме премина основно под диктовката на Берое. Двубоят обаче започна с отличен пробив на Галин Иванов отляво, който доведе до изстрел на Милен Гамаков, отбил се в напречната греда след рикошет.Последваха силни минути на домакините. В 14-ата минута Меска намери Вандерсон с чудесен пас отляво и пред погледа на цялата защита в бяло бразилецът откри резултата - 1:0 за заралии. Това бе първи гол на нападателя в българския шампионат.

След няколко минути Георги Петков показа класа под рамката на столичани. Националният вратар отрази последователно голови удари на Борислав Цонев и Меска. В 31-ата минута Вандерсон направи шоу за публиката. Голмайсторът на Берое завъртя няколко пъти Александър Станиславлевич като "тролей на Сточна гара", както гласи старият лаф.

След почивката характерът на играта не се промени. В 57-ата минута голмайсторът Мартин Камбуров пропусна идеална възможност да увеличи сметката си от попадения в родния елит. Ветеранът се оказа на отлична позиция фронтално пред вратата на Петков, но изстрелът му отиде в небето.

В 66-ата минута Камбуров потърси гола с левия крак, но ударът му не се получи кой знае колко опасен и Гошо Петков улови без проблеми. В следващата минута нападателят на "зелените" бе заменен от Алфредо Мартинс, който пък веднага получи възможност да шутира. Топката обаче премина покрай целта и излезе в аут.В 74-ата минута Вандерсон сложи черешката на тортата в днешното си представяне. Южноамериканецът получи пас от дълбочина на Мартин Райнов. Последва измъкване от бранител на Славия и хубав удар под ъгъл, спрял се в мрежата на Петков - 2:0 за Берое!

В 87-ата минута "белите" докоснаха попадението. Красив изстрел на Георги Йомов намери неподготвен Душан Перниш, но горната греда за втори път спаси стража на заралии. Берое - Славия 2:0

1:0 Вандерсон (14)
2:0 Вандерсон (74)

Стартовите състави:

Берое: Перниш, Бандаловски, Хаджиев, Цветков, Ангелов, Цонев, Райнов, Леони, Камбуров, Вандерсон, Меска.

Славия: Петков, Марем, Христов, Станиславлевич, Шоколаров, Иванов, Гамаков, Карабельов, Мицански, Чунчуков, Йомов.