Шампанско в Маями след първата загуба на „овните”

Неделя бе ден за ежегодния тост с шампанско за все още живите играчи от шампионския тим на Маями от 1972 г. Старчетата получиха повод да вдигнат чаши след загубата на ЛА Ремс от Ню Орлийнз с 35:45. „Овните”, които единствени приключиха октомври със стопроцентова успеваемост, наваксаха 21 точки пасив, но фийлдгол на Уил Луц и 72-ярдова тъчдаун бомба на Дрю Брийс към Майкъл Томас в последните седем минути донесоха победата на „светците”.

Въпреки поражението ЛА Ремс (8-1) остават първи в НФК Запад, а авансът им пред втория Сиатъл (4-4) остана непроменен въпреки неистовите опити на съдиите да добутат „морските ястреби” до успех у дома срещу ЛА Чарджърс. В първия си мач след смъртта на собственика Пол Алън шампионите от Супербоул XLVIII останаха в играта до последната секунда благодарение на две пропуснати допълнителни точки от кикъра на ЛА Кейлъб Стърджис и куп удобно хвърлени флагове. При изтекло време „зебрите” дадоха на Сиатъл топката на ярд от крайната линия с шанс за влизане в продължение, но пасът на Ръсел Уилсън (26 от 39 за 235 ярда, два тъчдауна и интерсепшън върнат до ендзоната на домакините) бе отбит. Чарджърс спечелиха с 25:17 и останаха водачи в борбата за „уайлд кард” в АФК.

Хулио Джоунс отбеляза първия си тъчдаун от 7 януари насам. Уайд рисийвърът на Атланта улови седем паса за 121 ярда при победата във Вашингтон с 38:14. Джоунс се разписа 3:45 мин. преди края на разгрома, възкресил плейофните надежди на „соколите”. Атланта (4-4) обаче е едва на трето място в НФК Юг преди гостуването на Кливлънд.

Уволнението на Джон Харбо от треньорския пост в Балтимор става все по-вероятно след третата поредна загуба на „гарваните”. Дербито на АФК Север с Питсбърг завърши 23:16 в полза на Биг Бен&Co. Рьотлисбергер подаде два тъчдауна и реализира третия, а в добавка направи и първия си пънт от десетилетие насам. Победата бе четвърта поред за „металурзите” и ги изведе начело в дивизията.