Автогол повали Ривър преди финала с Бока

Аржентинският гранд Ривър Плейт, който през седмицата се класира на финал в Копа Либертадорес, където ще срещне вечния съперник Бока Хуниорс, загуби с 0:1 гостуването на Естудиантес от 11-ия кръг на местната Суперлига. "Милионерите" бяха със седем промени, тъй като треньорът Марсело Гаярдо им даде почивка след историческата победа с 2:1 над Гремио в Порто Алегре, за да бъдат във форма за гостуването на "Бомбонера" идващата събота.

Единственото попадение падна в 50-ата минута, когато Гастон Фернандес стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в тялото на Игнасио Фернандес, който беше на стената и влезе в мрежата.

Поражението беше второ за "червено-белите" през този сезон в първенството, а Ривър остана на осмо място с 16 точки, но и мач по-малко.

Третият пореден успех изведе Естудиантес на 13-то място с 14 точки.

На 10 ноември Ривър Плейт гостува на "Бомбонера" в първи финал за Либертадорес, след което приема "генуезците" в реванша на 24 ноември.