Капитанът на Милан този път герой в 97-ата минута (видео + галерия)

Милан постигна пореден драматичен успех в Серия А, след като изтръгна победата с 1:0 над Удинезе в последния двубой от 11-ия кръг на Серия А. Отново герой за "росонерите" беше капитанът Алесио Романьоли, който се разписа в добавеното време във втори пореден мач след 2:1 над Дженоа на "Сан Сиро". Така Милан не допусна гол за първи път от 16 мача поред и се изкачи в зона Шампионска лига и влиза с оптимизъм в тежката седмица, която предстои. "Росонерите" играят с Бетис в Лига Европа, а в неделя им предстои сблъсък с Ювентус. Лошата новина за Милан е контузията на Гонсало Игуаин, който беше заменен принудително през първото полувреме.
Удинезе пък е в поредна криза, като спечели само една точка в последните си шест мача и върви едва 16-и в класирането.
Двата тима започнаха активно от първата минута, като атаките на домакините изглеждаха по-опасни. В 10-ата минута Пусето стреля опасно, но Донарума спаси и извади топката в ъглов удар. Минута по-късно младият страж на гостите отново трябваше да се намесва. Отговорът на Милан не закъсня.
С дълго диагонално подаване Сусо беше намерен по фланга, напредна в наказателното поле, където нагласи топката на левия си крак и стреля, но неточно. Малко по-късно напрежението се настани трайно пред вратата на Донарума. Първо удар на Мандрагора мина встрани, а след това и Кевин Лазаня се размина за малко с удар в очертанията на вратата. Атаките на домакините продължиха да бъдат разнообразни и опасни, докато “росонерите” трудно изнасяха топката в предни позиции.
В 23-ата минута се стигна до тревожна ситуация за Милан, след като нападателят Гонсало Игуаин показа с жест, че е получил травма. Аржентинецът получи медицинска помощ и се завърна в игра. В 29-ата минута Милан стигна до второто си положение в мача, като в основата му отново беше Сусо. Той стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят Мусо с върха на пръстите изчисти в корнер. В 35-ата минута Игуаин окончателно отпадна от двубоя, като поиска принудителна смяна и на мястото му се появи Саму Кастийехо. Травмата на аржентинеца идва преди важните двубои на Милан с Бетис в Лига Европа и дербито с Ювентус от Серия А в неделя, 11 ноември.
Пет минути преди края на първото полувреме Удинезе пропусна страхотен шанс да открие резултата след пробив на Фофана. В ответната атака и Милан имаше своя момент. Лаксалт спечели единоборство в средата на терена, намери Кутроне, който отправи хубав удар, но Мусо отново спаси. Минута по-късно последва нов удар към вратата на Удинезе, но Сусо стреля с неудобния си десен крак и не намери целта.
В 59-ата минута Милан пропусна отличен шанс да открие. Кастийехо напредна отлично по фланга и върна топката към Сусо, който успя да отправи изстрел с левия крак, но топката мина над вратата. В ответната атака Донарума спаси вратата си от попадение след удар на Пусето, а впоследствие беше отсъдена и засада за играча на Удинезе.
Постепенно играта се премести в центъра, зачестиха и по-грубите нарушения. В тези минути Донарума се отличи със спасяване след удар на Лазаня, а Мусо за пореден път отчая Сусо. В добавеното време се стигна до напрежение на терена, а реферът Марко ди Бело вдигна червен картон на влезлият като резерва Брам Нуйтинк. В последната си атака Милан стигна до победно попадение. Опоку загуби топката срещу Романьоли в средата на терена, тя бързо беше изпратена към Кутроне на фланга. Последва дълго суетене пред вратата на Мусо, като Сусо този път не отправи удар, а комбинира с Романьоли, който решително с левия крак опъна мрежата на домакините. Голът беше оспорен с претенции за засада, но такава  нямаше и попадението беше зачетено. Така Милан постигна трети пореден успех в Серия А и се настани в зона Шампионска лига, като измести Лацио от четвъртото място. Двата тима имат по 21 точки, а лидер е Ювентус с десет повече.