Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Нефтохимик с втора победа в Суперлигата след обрат срещу Дунав

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) записа втора поредна победа във волейболната Суперлига на България. Момчетата на Найден Найденов обърнаха и се наложиха като гости над новака Дунав (Русе) с 3:1 (20:25, 25:17, 25:23, 25:17) в последния мач от 3-ия кръг на първенството, игран тази вечер в "Арена Монбат".

Така бургазлии се изкачиха на 5-о място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, с колкото е и 4-ия ЦСКА. Дунав е на предпоследното 11-о място без победа до момента и една единствена спечелена точка. В следващия 4-ия кръг Нефтохимик е домакин на Миньор (Перник), докато русенци ще гостуват на коравия тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница).

Домакините от Дунав започнаха силно в първия гейм, като дръпнаха с добра преднина. Тя се запази до края и русенци поведоха с 1:0 след 25:20. Впоследствие, шампионите от Нефтохимик показаха съвсем друго лице и спечелиха без проблем втората част с убедителното 25:23.

В третия гейм предимството отново бе на страната на бургазлиите, но в ключовите моменти бе доста оспорвана. Все пак Нефтохимик поведе с 2:1 след 25:23. Решителната четвърта част отново бе под диктовката на момчетата на Найден Найденов, които спечелиха мача след 25:17 и 3:1 гейма.
Най-полезни за Нефтохимик бяха капитанът Георги Петров (3 блока, 1 ас) и Николай Къртев (4 блока, 4 аса) с по 16 точки за победата. За тима на Дунав Костадин Стойков завърши с 18 точки, а Данаил Милушев добави още 16 точки (1 блок, 1 ас), но и това не бе достатъчно за успех.
ДУНАВ (РУСЕ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (25:20, 17:25, 23:25, 17:25)
ДУНАВ: Константин Нечев 1, Данаил Милушев 16, Костадин Стойков 18, Ангел Павлов 6, Васил Атанасов 7, Милен Минчев 6 - Антон Василиев-либеро (Иван Петров, Евгени Григоров 1, Владимир Христов 4, Стоян Вулджев 5, Цанко Цанков)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ
НЕФТОХИМИК: Любомир Агонцев 2, Дмитрий Яковлев 14, Александър Симеонов 12, Георги Петров 16, Николай Къртев 16, Илия Петков 9 - Мартин Иванов-либеро (Савелий Поздняков, Димо Димов)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.