Спартак (Варна) трети след погром над дебютант

Отборът на Спартак (Варна) записа убедителен успех с 6:0 над Устрем (Дончево) в мач от 11-ия кръг на Североизточната Трета лига. С успеха футболистите на Енгибар Енгибаров, които в следващия кръг гостуват на аутсайдера Волов (Шумен), събраха 20 точки в актива си и заеха третото място във временното класиране. Със същия брой точка са и съставите на Хитрино и Светкавица (Търговище).

Илиян Неделчев откри резултата в осмата минута на двубоя, а в самия край на първото полувреме Даниел Димитров удвои разликата. През втората част домакините стигнаха до още четири гола само в рамките на 15 минути. Неделчев се разписа за втори път в 62-ата, Валентин Веселинов бе точен в 71-ата и 73-ата, а влезлият като резерва Благовест Гачев сложи точка на спора в 77-ата. Спартаклии изпуснаха още няколко положения за гол.

Съставът: Калин Дянков, Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Атанас Карачоров, Тодор Маринчев (46 Николай Пантев), Васко Боев, Илиян Неделчев, Валентин Веселинов, Даниел Димитров (46 Десислав Дяков), Ивайло Русев (73 Благовест Гачев)