Нант съсипа Гинган с пет гола

Отборът на Нант разби с 5:0 Гинган в мач от 12-ия кръг на Лига 1. “Канарчетата” имаха затруднения през първата част, като едва в нейния край успяха да отркият резултата и то от дузпа. Емилано Сала бе точен от бялата точка. След почивката обаче домакините нямаха никакви проблеми. Вторият гол вкара Валeнтен Ронжие в 63-ата минута. Последваха нови три гола за Нант, вкарани последователно от Абдулай Туре в 70-ата, Андрей Жирото в 78-ата и отново Сала  в 84-ата.

По този начин Нант събра 15 точки и е точно в средата на таблицата, заемайки десето място. Гинган от своя страна е на дъното с едва седем точки - толкова колкото има и Монако.