Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Везенков с дабъл-дабъл, Олимпиакос на полуфинал за Купата на Гърция

Отборът на Олимпиакос се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Гърция по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Дейвид Блат победиха гостуващия Колосос с 84:53 (21:12, 23:11, 20:17, 20:13) в четвъртфинален мач. Интрига в срещата нямаше, тъй като домакините поведоха в началото на двубоя и доминираха до края. Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за Олимпиакос. Той влезе като резерва в средата на първата четвърт, но стана втори по резултатност за свия тим с 13 точки.
Българинът направи "дабъл-дабъл", след като спечели и 11 борби за 23:42 минути игрово време. Везенков добави 1 асистенция и 2 чадъра. Така той има коефицент на полезно действие 22 и беше избран за най-полезен играч на мача (МВП). Най-резултатен за Олимпиакос беше Янис Тима с 21 точки. Полуфиналите в турнира за Купата на Гърция ще се играят на 13 февруари следващата година.