Станислав Костов: Имаме шампионски манталитет (видео)

Голмайсторът на Левски Станислав Костов остана много доволен след победата над Ботев (Пловдив), за която той се отчете с две попадения. Според нападателя "сините" имат шампионски манталитет.

"Бяхме по-добрият отбор, играхме по-добре, вкарахме повече голове, закономерна наша победа. Славиша Стоянович ни каза много хубави думи, много точни думи на почивката, излязохме за второто полувреме, вкарахме още три гола, имаме шампионски манталитет. Всеки мач е важен, трябва да печелим всеки мач, показахме характер след отпадането за купата, гледаме напред, мач за мач, продължаваме напред.
Ако дойде трети гол за хеттрик, добре дошъл, живи и здрави, много съм щастлив. Чака ни сега труден мач, ще дадем всичко от себе си и с малко късмет, ще се поздравим с успех", каза Костов след 4:1 над "канарчетата" на "Герена".

"Не очаквах такъв успех, Ботев е добър отбор, тотално ги надиграхме, щастливи сме, беше важно да спечелим след тази издънка във Варна. Продължаваме напред, борим се за титлата. След като играе целият отбор толкова силно, аз просто завършвам атаките. Радвам се, че така се получава. Старши треньорът ще ни подготви за гостуването във Варна и мисля, че този път ще победим.

На полувремето застанахме зад Божидар Митрев, подкрепихме го, той е един от нас, излязохме за победа и за него. Тази победа така е още по-сладка. През сезона не гоня кота. Играя мач за мач, чувствам се уверен в себе си. Щастливи сме, че имаше толкова фенове. Спечелихме заедно мача, подкрепата от трибуните е много важна. Тази победа е и за тях. Треньорът решава кой ще бие дузпи. Нямам за цел да бия дузпи, други нападатели стрелят от наказателен удар. Аз компенсирам като вкарвам на празна врата след пасове на моите съотборници", добави малко след това голаджията на Левски.