Няма спасение за Киево - седма поредна загуба (видео)

Макар и в ранна фаза от сезона, Киево вече се очерта като сигурен изпадащ от Серия "А". Днес "летящите магаренца" отстъпиха с 0:2 у дома на Сасуоло, като претърпяха седма поредна загуба и не се вижда как ще се измъкнат от дъното в класирането. Отборът от Верона е с актив от минус една точка заради наказание, а освен това е вкарал най-малко голове (заедно с Болоня) и в същото време е инкасирал най-много попадения във вратата си.

Сасуоло стигна до успеха на "Маркантонио Бентегоди" благодарение на попадение на Федерико ДиФранческо в 42-ата минута и автогол на Емануеле Джакерини дълбоко в добавеното време. В 88-ата минута резервата на Киево Страхиня Танасиевич беше изгонен за втори жълт картон.
Ди Франческо откри резултата след хубава комбинация през центъра, оставила го очи в очи с вратаря Стефано Сорентино. Последва точен диагонален удар и втори гол н нападателя от началото на кампанията.

Надеждите на Киево поне за равенство угаснаха с изгонването на Танасиевич, който задържа откъсващ се футболист на гостите. В 94-ата минута Доменико Берарди пропусна от непосредствена близост, а притичалният Джакерини се опита да върне топката на Сорентино, но той беше паднал на тревата и не можа да реагира.