Белоградчик оглави Група А във Висшата лига

Отборът на Град (Белоградчик)  записа трети пореден успех в група А от първенството по волейбол във втората група при мъжете -  Висшата лига.

Волейболистите, водени Красен и Христо Христови надиграха като домакини Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:20, 25:20, 25:22) и зарадваха отново своите фенове с отлични изяви в спортна зала „Белоградчик“. След този успех тимът на Град продължава без загуба и е първенец във временното класиране с актив от 9 точки. Волейболистите на Сливница са четвърти, с две победи, една загуба и 5 точки.

Уверено напред продължава и тимът на Звездец (Горна Малина), който записа втора поредна победа в групата. Представителите на Горна Малина надиграха като домакини Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:21, 25:9, 25:23) и заемат втора позиция с две победи и 6 точки.

Славия също се поздрави с успех, като се наложи у дома над Тетевен волей с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21). Така „белите“ постигнаха втора победа в шампионата, като с една загуба и 6 точки заема трето място в подреждането.

Петгеймова бита се получи в Луковит, където месния Ботев надигра съименника си от Ихтиман с 3:2 гейма. След трудния успех луковитци заемат пето място в таблицата, с две победи, една загуба и 4 точки.

Програма, резултати и временно класиране в група А на Висшата лига вижте тук.