Сензацията Алавес водеше, но не издържа (видео)

Отборът на Алавес загуби с 1:2 при гостуването си на Ейбар в обеден баски сблъсък от 11-ия кръг на испанския елит. Ману Гарсия изведе гостите от Витория с попадение в четвъртата минута. В 24-ата Алавес остана с човек по-малко. В 61-ата и домакините получиха червен картон, но след това осъществиха обрат след голове на Жоан Жордан (69) и Папе Диоп (90). Загубата отдалечи тима на Абелардо Фернандес на четири точки от лидера Барселона и го остави на трето място.
Гостите от “Мендисороса” откриха резултата в четвъртата минута. Джони Родригес центрира и Ману Алехандро Гарсия отбеляза. Първоначално попадението не беше зачетено заради засада, но преглеждане на повторението показа, че засада няма и резултатът стана 0:1. В 22-ата съдията назначи дузпа за “синьо-червените”. Намесата на ВАР коригира решението на рефера, тъй като нарушението беше извън наказателното поле. Арбитърът извади директен червен картон на Рубен Дуарте. Домакините натиснаха, но виторианци отразяваха стабилно атаките.
В 61-ата Ейбар също остана с човек по-малко след втори жълт картон на Пабло де Бласис. Картонът обаче не обезкуражи домакините и те изравниха само осем минути по-късно Жоан Жордан получи топката на дъгата и стреля в горния десен ъгъл, а вратарят Антонио Сивера закъсня с плонжа - 1:1. В 90-ата Ейбар направи пълен обрат и спечели точките. Папе Диоп се пребори със своя пазач в малкото наказателно поле и отбеляза с глава след центриране от корнер - 2:1.