Гледахте на живо дербито на Северозапада: Янтра (Габрово) свали Бдин (Видин) от върха (видео+галерия)

Отборът на Янтра (Габрово) продължи страхотната си серия и записа осма поредна победа, след като в дербито на XIV кръг в Северозападната Трета лига надигра с 2:1 като гост Бдин (Видин) и го свали от първото място.

В герой за габровци се превърна капитанът Пламен Кожухаров, който първо изравни резултата в 50-ата минута, секунди след като Борислав Борисов бе дал аванс на домакините, а в 77-ата сложи топката на главата на Стефан Иванов, който реализира за 2:1.

С победата на стадион “Георги Бенковски” във Видин сензацията този сезон Янтра събра 34 точки в актива си и излезе първи във временното класиране. Тимът на Борислав Борисов пък остана втори с две по-малко.

През първия половин час ситуации пред двете врати не липсваха, но опасните удари бяха рядкост. Двата състава водиха здрава битка в центъра на терена. Малко преди края на първата част дойде и най-красивият момент през първата част. Борислав Борисов топката получи топката вляво в наказателното поле, финтира двама защитници, след което от малък ъгъл и неудобна позиция стреля силно с левия крак, но топката срещна напречната греда.

Веднага след подновяването на играта домакините имаха чудесна възможност да поведат в резултата. Байчев премина през няколко играчи успоредно на границата на наказателното поле, след което стреля, но вратарят на Янтра се намеси и изчисти в ъглов удар. Секунди по-късно Николов направи фрапантен пропуск, след като на метър пред голлинията прати топката високо над опразнената врата след центриране отдясно.

Още в следващата атака обаче момчетата на Борислав Борисов все пак успяха да открият резултата. Съименикът му на терена простреля стража на гостите с удар от около 24-25 метра. Вихреното начало на втората част се запази и след попадението на Борисов. Веднага след подновяването на играта Янтра (Габрово) изравни. Автор на попадението стана капитанът Пламен Кожухаров, който със шпагат прати топката в мрежата на Сайков.

След изравнителното попадение габровци взеха инициативата в свои ръце и в следващите минути на няколко пъти застраши сериозно вратата на домакините. В 64-ата минута Пламен Кожухаров изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, но Сайков реагира страхотно и изчисти. В 70-ата минута пък “кошмарът” на Локомотив (Мездра) Християн Василев стреля от точката за изпълнение на дузпа, но встрани от вратата.

В 77-ата минута обаче Янтра все пак стигна до пълния обрат. Пламен Кожухаров получи топката отляво, изчака своите съотборници да се включат в предни редици, след което центрира в наказателното поле и сложи топката на главата на Стефан Иванов, който от близко разстояние “разпечата” за втори път мрежата на Сайков и донесе трите точки за своя отбор.