Кубрат 2016 с нова победа на чужд терен

Футболистите на Кубрат 2016 (Кубрат) постигнаха ценна победа на чужд терен над  Тополи 2010 (Тополи) в среща от ХI кръг на Североизточната трета лига. Двубоя започна успешно за домакините. Още в 8-ата минута те отбелязаха гол във вратата на гостите и владееха играта на футболния терен.
Подкрепяни от многобройните си привърженици състезателите на Тополи 2010  често обсаждаха вратата на Кубрат 2016. Гостите залагаха на бързи и ненадейни контраатаки, които им донесоха и успеха в мача. В 20-ата минута Александър Недев надбяга защитата на домакините и възстанови равенството, при който резултат двата тима се прибраха на почивката.
През втората част играта отново беше равностойна, но на моменти гостите превъзхождаха. В 60-ата мин. Диян Димитров изведе гостите напред – 1:2. Добрата игра на момчетата на Милен Петров от лудогорието беше възнаградено с нов гол на Деян Димитров в 73-ата минута. До края на двубоя двата отбора имаха една дузина изгодни положения за отбелязването на нови попадения – пропуснати от нападателите.
„Стана хубав мач, пък и хубавото време предразположи футболистите да покажат възможностите си. Домакините често атакуваха нашата врата, ние им противопоставихме на бързи и ненадейни контраатаки. Това ни донесе и пълния успех. Коректно отношение на състезатели, ръководители и публика, добро съдийство на Мартин Великов от Варна“, каза след мача Милен Петров старши треньор на Кубрат 2016.
В следващия ХII кръг - 10 ноември (събота) от 14,00 часа Тополи 2010 гостува на Септември 98 (Тервел), докато един ден по-късно Кубрат 2016 приема у дома Хитрино.