Пропадането на Монако продължи и срещу Реймс (видео)

Отборът на Монако записа пореден разочароващ резултат в Лига 1, след като отстъпи с 0:1 при гостуването на Реймс от 12-ия кръг. Така воденият от Тиери Анри вече в четвърти мач тим остава предпоследен в класирането със 7 точки, докато Реймс се изкачи осми със 17. Успехът за домакините донесе Матийо Кафаро в 24-ата минута. Халфът на Реймс беше на ръба на засадата, което наложи консултация със системата VAR, но прегледът показа, че Кафаро е бил покрит от Жемерсон.
Монако се опита да упражни натиск, но така и не материализира териториалното си превъзходство. В началото на втората част в игра за гостите се появи Радамел Фалкао, но включването му не помогна особено. Малък импулс в играта на монегаските настъпи в 49-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко след изгонването на Алексис Ромао, което беше малко пресилено.
Реферът набързо показа и два жълти картона на защитника на Монако Пеле, с което численото равенство на терена се възстанови в 71-ата минута. Пет минути по-късно Монако пропусна отлична възможност да изравни чрез Фалкао, но стражът на Реймс Менди внимаваше. В последната минута на редовното време Монако можеше да получи и втори гол, но този път отлично се намеси Диего Беналио. Въпреки дадените пет минути продължение двата тима не си отбелязаха нови попадения и така Реймс спечели с 1:0. След мача футболистите на Монако отидоха при разочарованите си привърженици, които излязоха да протестират на терена на стадион "Огюст Делон".