Септември и Спортист си размениха по един гол и един червен картон

Отборите на Септември Симитли и Спортист Своге завършиха наравно 1:1 в среща от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига.
Двата отбора направиха здрав мач с малко положения и пред двете врати. Още през първото полувреме заради травма Кацимерски от Септември бе принудително заменен от Костурков. Домакините все пак поведоха минута преди края на полувремето реализирайки едното от двете си положения за полувремето.
Точен бе младият Лъчезар Дафков, останал сам срещу вратаря Стоянов. В началото на второто полувреме отново Дафков остана сам срещу вратаря, но от 7-8 метра стреля на сантиметри от целта. Гостите постепенно се окопитиха и 15 минути преди края Любомир Цеков с точен удар с глава изравни.
В последните 5 минути първо Димитър Панталеев от Спортист, а минута по-късно Орлин Орлинов от Септември получиха червени картони от Йото Гарабедов. И двамата влязоха като резерви в мача. В класирането Септември е на 14-то място с актив от 13 точки, а Спортист е на предпоследното 17-то място със само 7 точки.