Хебър надигра Левски в скандален мач (видео/пълен запис)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) записа трета поредна победа в Суперлигата на България, след като се наложи у дома над Левски с 3:0 (25:18, 25:19, 25:20) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

Голям скандал беляза срещата, която бе прекъсната за около 20 минути в третия гейм. При резултат 8:5 за домакините старши треньорът на Левски Владимир Николов извади състава от полето в знак на недоволство от съдийски решения. След това, обаче, треньорското ръководство на "сините" размисли и реши да върне отбора на игрището и мачът бе доигран.

Домакините от Хебър доминираха напълно в първите два гейма и ги спечели без особени проблеми. В третата част двата отбора тръгнаха равностойно, след което пазарджиклии отново поведоха. След прекъсването геймът бе доигран и Хебър записа чиста победа след 25:20 и 3:0.

Така "тигрите" от Хебър излязоха начело във временното класиране след 3 победи от 3 мача и 9 точки.

Левскарите са пети с 2 победи, 1 загуба и 5 точки. В следващия 4-и кръг пазарджиклии гостуват на Пирин в Разлог, а Левски приема Черно море (Варна). Срещите са в петък (9 ноември) от 18,30 часа.
ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ) 3:0 (25:15, 25:19, 25:20)
ХЕБЪР: Иван Станев 1, Брадли Гънтър 9, Александър Ляфтов 15, Мартин Симеонов 8, Стойко Ненчев 1,  Венцислав Рагин 12 - Петър Каракашев-либеро (Георги Чалъков 7, Спас Байрев 5)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 1, Иван Панков 8, Трифон Лапков 6, Гордан Люцканов 7, Милослав Димов 2, Теодор Богданов 7 - Ивайло Лалов-либеро (Марк МакГивърн, Цветан Николовски, Александър Николов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.