Нов голям провал за Валенсия (видео)

Отборът на Валенсия загуби с 0:1 у дома от Жирона в среща от 11-ия кръг на испанския елит. Пере Понс вкара единственото попадение в 48-ата минута. “Бяло-черните” валенсианци създадоха голям брой голови положения, но така и не реализираха попадение. Тимът на Марселино остава само с една победа в Ла Лига и заема едва 14-а позиция в таблицата.
“Прилепите” надиграха тотално своя опонент през първото полувреме, но благодарение на вратаря Ясин Буну, на гредата и на ВАР резултатът остана 0:0. В 14-ата топката попадна в мрежата на каталунците, но повторенията показаха засада на Родриго. В 21-ата Санти Мина стреля акробатично и беше спрян от вратаря на жиронци. Минута по-късно Буну се намеси и след изстрел на Родриго. В 34-ата “Местайя” ликуваше, но секунди по-късно попадението беше отменено. Повторенията показаха, че топката е излязла преди центрирането на Хосе Гая. В 44-ата публиката не можа да повярва, че топката не е в мрежата на гостите. Първо Буну спаси, а след това Мина нацели греда.
В 48-ата гостите от “Монтиливи” неочаквано стигнаха до попадение. Жофри Кондогбия загуби топката, Робертс стреля, Нето изби, а Пере Понс беше на точното място за добавка - 0:1. Домакините натиснаха в търсене на изравняване, а Буну отново показа отлични умения. В 56-ата той отрази след шут на Родриго. В 68-ата Буну се справи и с изпълнение с глава на Мина. В 92-ата Буну отчая за последен път домакините след ново прекрасно спасяване след удар на Гонсало Гедеш.