Левски Лукойл би Берое в мач с 214 точки и 37 тройки (галерия)

Шампионът Левски Лукойл продължава без загуба в Националната баскетболна лига за мъже, след като постигна трудна победа в петия кръг срещу гостуващия Берое (Стара Загора) в зала "Триадица" в София. "Сините" спечелиха в един от най-резултатните двубои у нас със 109:105, макар че в дълги периоди изоставаха в резултата.

30 Левски Лукойл - Берое 109:105

Заключителните минути на мача бяха напълно равностойни. Късата ротация на Берое обаче оказа своето негативно влияние. 5 минути преди края Бачински излезе от игра за пети фаул. Последва истинско стрелбище по посока на двата коша отдалеч, което водеше до честа промяна на резултата. Три минути преди края "сините" излязоха напред с 4 точки, а при същата разлика минута и половина преди края съдиите отсъдиха техническо нарушение на Любомир Минчев, което реши мача.

До последно "зелените" се опитаха да спечелят чрез накъсване на играта с фаулове, но не успяха и загубиха мача. Двата отбора си вкараха общо 37 тройки, като гостите нанизаха 17, а двамата близнаци

Деян и Калоян Иванови реализираха по 5 от общо 20-е далечни шута за домакините. Именно Иванови бяха най-полезни за шампионите. Деян завърши с 26 точки и 9 борби, а брат му Калоян - с 21 точки и 5 борби. Калоян обаче напусна срещата заради контузия. Патрик Рембърт се отличи с 19 точки, Божидар Аврамов добави 16.

За тима на Берое, който игра в доста намален състав заради контузени играч, Конър Франкамп завърши с 29 точки. Тихомир Желев се върна след травма с 22 точки, а 20 точки записа Николай Стоянов.