Хитрино съсипа Светкавица за едно полувреме

За първенство на Североизточна трета лига Хитрино постигна изразителна победа 6:1 над Светкавица (Търговище) в среща от ХI кръг играна на градския стадион "П.Волов" в Шумен. Първата част на двубоя премина под пълното превъзходство на гостите от Търговище, които в отсъствието на основни състезатели в тима на символичните домакини не съумяха да го материализират.

В началото на втората част в игра влязоха голмайсторите на Хитрино - Ивелин Василев и Мехмед Сабри, които за 7 - 8 минути вкараха три бързи голове във вратата на Светкавица. В 47-ата минута Ивелин Василев се пребори мъжки с 2-3 бранители и от рамките на наказателното поле заби топката в мрежата - 1:0. Пет-шест минути след това Мехмед Сабри надбяга защата на Светкавица и удвои преднината на Хитрино. В 54-ата минута отново Ивелин Василев направи вратаря на гостите Мартин Милонов безпомощен - 3:0. Трите бързи попадения във вратата им разконцентрова и поошашави футболистите на Светкавица. Въпреки това те се опитаха да се върнат в мача с гола на Юлиян Загоров отбелязан след разбъркване в наказателното поле в 60-ата минута. Това обаче не се получи. Символичните домакини от Хитрино владееха играта по футболния терен и резултатите им не закъсняха. В 75-ата минута Мехмед Сабри отново порази вратата на гостите и промуши топката от много малък ъгъл. Нови голове в 82-ата минута на Ивелин Василев и Христо Александров в 85-ата минута оформиха крайното 6:1.