Ямбол с първа победа за сезона

Отборът на Ямбол постигна първа победа през сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 90:79 (16:27; 32:23; 21:9; 21:20) в двубой от V кръг на редовния сезон.

Айзея Уилямс беше най-резултатен за победителите – 26 точки, Оугъстин Окосун и Никола Джурич добавиха по 13 точки, а Дарин Иванов завърши с 10 точки.

Георги Боянов се отличи с „дабъл-дабъл“ за гостите от морската ни столица – 23 точки и 14 борби, а Цветомир Куртев приключи с 18 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като гостите от Варна влязоха по-добре в мача и поведоха с 11 точки – 27:16, но през втория период ямболии се активизираха и до почивката съумяха да намалят изоставането си до само две точки – 48:50.

Възпитаниците на Иван Чолаков се развихвиха в началото на второто полувреме, след като реализираха серия от 12:2, с която стигнаха до пълен обрат и си подсигуриха добра двуцифрена преднина преди старта на решителните десет минути – 69:59.

В началото на последната четвърт „моряците“ успяха да намалят изоставането си до пет точки след точни стрелби на Куртев – 64:69, но оттук до последния съдийски сигнал домакините от Ямбол отново поеха пълен контрол върху събитията на терена, като бързо възстановиха комфортната си преднина, която се запази до самия край на двубоя – 90:79 в полза на Ямбол.