Балкан покори Плевен за едно полувреме

Балкан (Ботевград) се върна към победите, след като успя да надиграе Спартак (Плевен) като гост с 93:72 (26:17, 15:21, 24:12, 28:22) и така се поздрави с третия си успех за сезона в НБЛ. По този начин ботевградчани подобриха баланса си до 3-2, докато за плевенчани това бе втора загуба, но към момента те имат мач по-малко и са с 2-2 на сметката си.

Вицешампионите си осигуриха триумфа в зала “Балканстрой” през второто полувреме. Първата половина на двубоя бе поделена между двата отбори - Балкан започна силно и поведе с 26:17 след 10 минути баскетбол, но в десетте минути до почивката домакините съкратиха пасива си до 41:38.

След подновяването на играта балканци направиха серия от 19-2, с която сломиха съперника, а след 30 минути игра вече имаха 15 точки в повече за 65:50. В последните 10 минути разликата набъбна до повече от 20 точки и така сирената прозвуча при 93:72 в полза на гостуващия тим. Новото попълнение

Александър Гаврилович записа 15 точки и 12 борби за само 23 минути на паркета за Балкан, Венцислав Петков вкара 13 точки, а Брандън Браун добави 12. Микаел Хопкинс с 11 и 10 борби, Крис Минков с 11 и Мирко Мулалич с 10 допълниха списъка с реализаторите за победителите.

Константин Коев с 28 бе над всички за Спартак, а Николай Маринов добави 12 точки и даде 4 асистенции.