Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Без много блясък Юве си свърши работата срещу Каляри (видео)

Ювентус победи Каляри с 3:1 в домакинствата си от 11-ия кръг на Серия "А". Домакините на "Алианц Стейдиъм" прибавиха нови три точки в актива си и отново дръпнаха с 6 пред преследвачите Наполи и Интер. "Бианконерите" обаче в трети пореден мач срещу наглед непретенциозен противник, след тези срещу Дженоа (1:1) и Емполи (2:1), показаха колебания и не впечатлиха с играта си. Пауло Дибала откри резултата още в 1-ата минута, но Жоао Педро изравни в 36-ата. В 38-ата минута Филип Брадарич си вкара автогол, а в 87-ата минута Хуан Куадрадо реши всичко в полза на торинци.

Масимилиано Алегри заложи в този двубой на Кристиано Роналдо, Пауло Дибала и Дъглас Коста в атака, а в средата на терена действаха Миралем Пянич, Родриго Бентанкур и Блес Матюиди.

Гостите пък излязоха с Леонардо Паволети и Жоао Педро в атака, които бяха подкрепяни от Лукас Кастро от по-задни позиции.

Юве откри резултата по-малко от минута след началото на мача. Родриго Бентанкур намери Пауло Дибала на границата на пеналта, той финтира двама защитници и с удар в близкия ъгъл прати топката във вратата за 1:0. В ситуацията останаха съмнения за засада, но след намесата на ВАР, голът бе зачетен.

В 7-ата минута и Блес Матюиди стреля опасно с глава, но топката премина покрай вратата в аут. Три минути по-късно Дъгрлас Коста отправи силен шут от дистанция и вратарят Алесио Краньо трябваше да се намесва решително.

В 17-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Меди Бенатия в наказателното поле. Такава действително имаше, тъй като в опит да изчисти една топка, мароканецът игра с глава, а след това топката се удари и в ръката му. Реферът Маурицио Мариани реши дори да изгледа повторение на ситуацията, но прецени, че действието на защитника е неволно и не отсъди дузпа.

В 19-ата минута Каляри създаде и първата си реална опасност в мача и тя бе доста сериозна. Паволети засече отблизо едно центриране във вратарското поле, но Войчех Шчесно с блестяща намеса опази вратата си.

В 38-ата минута сардинци изравниха резултата. При едно наглед безопасно центриране в наказателното поле Жоао Пауло бе изпуснат от защитата, обърна се и стреля във вратата за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. В 38-ата минута при едно центриране по земя Филип Брадарич не действа добре и засече кълбото в собствената си мрежа за 2:1.

В 43-ата минута реферът за трети път се допита до системата ВАР при спорно положение. Този път то бе в полето на Каляри, където Брадарич игра с ръка, но и този път Мариани реши, че няма основания за дузпа.

В добавеното време на първата част Кристиано Роналдо отправи мощен диагонелан удар, който се отби от гредата.

И втората част започна с шанс за домакините. В 52-ата минута Хуан Куадрадо центрира отдясно и Матюиди отправи удар с глава, но покрай вратата.

След това обаче за дълъг период от време играта "заспа" и на терена не се случваше нищо интересно. Домакините бяха по-активни, но положенията за гол липсваха, ако не броим един далечен и доста неточен удар на Дибала в 70-ата минута.

В 83-ата минута Кристиано Роналдо получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но нямаше как да промуши топката във вратата, тъй като вратарят бе заел добра позиция. Минута по-късно и Родриго Бентанкур шутира отблизо след едно разбъркване в пеналта, но прати кълбото над вратата.

В 87-ата минута домакините организираха бърза контраатака, Роналдо напредна и подаде на подкрепилия го Куадрадо, който с удар в близкия ъгъл не остави шанс на вратаря за 3:1.

Така Ювентус събра актив от 31 точки и отново се откъсна на върха в класирането. Каляри пък остава на 13-ата позиция с 13 точки в актива си.