Уест Хам се върна към победите по зрелищен начин (видео)

Уест Хам постигна третата си победа в Премиър лийг през този сезон и първа такава от септември, след като надделя с 4:2 над Бърнли на "Лондон Стейдиъм". Марко Арнаутович (10') сложи началото на тази голова фиеста, но Йохан  Гудмундсон (45') изравни резултата точно преди почивката. През второто полувреме Фелипе Андерсон (68', 84') блесна с два гола, а Хавиер Ернандес (92') узакони победата на "чуковете". Крис Ууд (77') успя само за няколко минути да върне надеждата на Бърнли.

Голямата новина в състава на домакините бе завръщането на голмайстора Арнаутович. Аарън Кресуал и Педро Обианг също започнаха. Ашли Уесттуд, Аарън Ленън и Матей Видра бяха титуляри за Бърнли.

Още в десета минута домакините излязоха напред в резултата. Арнаутович се възползва от грешка на Тарковски, отне му топката, напредна и стреля покрай Харт.

В 20-ата минута стражът на Бърнли се намеси много добре и спаси опасен удар на Андерсон. Десетина минути след това нов изстрел на Андерсон бе изчистен от голлинията от Мей. Ует Хам имаше осезаемо преимущество, но в самия край на първата част Бърнли се добра до равенството. Видра свали с глава към Уесттуд, който пусна към Гудмундсон. Последният стреля в ъгъла за 1:1.

В 68-ата минута Андерсон възстанови аванса на "чуковете", след като получи от Диангана, направи едно докосване и стреля в ъгъла. Девет минути след това обаче Ууд отново изравни, след като бе точен след корнер пред вратата на домакините.

Последва удар на Андерсон в гредата. В 84-тата минута обаче бразилецът отбеляза втория си гол днес с помощта на рикошет в Мий. Веднага след това гредата помогна и на домакините след нов изстрел с глава на Ууд. В добавеното време Хавиер Ернандес оформи крайното 4:2 след асистенция на Антонио.
Уест Хам е 13-и с 11 пункта, докато Бърнли заема 15-о място с осем точки.