Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Бъки спечели дербито с Етър

Шампионът Бъки спечели с 23:22 (12:13) дербито с Етър 64 (Велико Търново) от 4-ия кръг на женското ни хандбално първенство. С успеха габровки се изкачиха еднолично на върха във временното класиране с пълен актив от 8 точки след 4 победи от 4 мача. Етър и Свиленград имат по 6 точки след 3 победи и 1 загуба.

Бъки имаха превъзходство в началото и след 20 минути игра водеха с 11:7. Момичетата на Йонка Генчева намериха играта си към края на първата част и успяха да стигнат до обрат на почивката, а малко след старта на второто полувреме дори увеличиха аванса си до 16:13. Постепенно шампионките от Бъки отново поеха инициативата. Те успяха да изравнят и да поведат с 2 гола, като поддържаха преднината си до края.

Най-резултатна за победителките беше Лидия Ковачева с 9 гола. 6 пъти се разписа Мадлен Тодорова. За Етър с 9 гола се отличи Данислава Петрова, а с 5 попадения допринесе Миглена Христова.

Въпреки победата треньорката на Бъки Веселина Златева изобщо не беше доволна от представянето на своите момичета и коментира: "Не помня мач, в който да сме допускали толкова много грешки. Пропуснахме много положения и може би това е една от причините момичетата да се изнервят допълнително. Успяхме да победим, но ще си поговорим сериозно за неизпълнението на поставените задачи, както и за тактическата дисциплина. Състезателки, които определено имат доста потенциал, показаха слаба игра. Надявам се грешките да се осъзнаят и да не ги допускаме повече в следващите мачове", сподели Златева пред sport-gabrovo.com.

Снимки: sport-gabrovo.com