Чакането за Нюкасъл свърши! "Свраките" с първа победа

Нюкасъл постигна първа победа в Премиър лийг от началото на сезона, след като надделя с 1:0 над Уотфорд на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение реализира Айосе Перес (65'), след като преди това гостите пропуснаха няколко много добри положения, а удар на Перейра бе срещнал гредата. Благодарение на този първи успех "свраките" се изкачиха над зоната на изпадащите.

Рафа Бенитес бе направил една промяна - Хосе Саломон Рондон започна за първи път в Премиър лийг от 22 септември. Венецуелецът замени Айосе Перес на върха на атаката. Хосе Холебас се завърна в стартовия състав на Уотфорд за сметка на Адам Масина.

Гостите създадоха няколко добри възможности през първата част. Още в 15-ата минута Мариапа бе оставен сам на далечната греда, където засече с глава. Ударът му бе блокиран, но след това топката отново стигна до него. Добавката му от малкото наказателно поле обаче не бе точна. Деулофеу също пропиля два чудесни шанса, след като стреля встрани от вратата от добри позиции.

В 49-ата минута удар на Перейра срещна гредата, а малко след това Каткарт стреля с глава над вратата. Уотфорд изглеждаше много опасно на контраатака, но гостите така и не успяваха да се възползват от ситуациите, до които стигнаха. Така се стигна до 65-ата минута, когато Ки центрира много добре от фаул, а Перес засече с глава - 1:0.
В добавеното време Окака пропусна страхотна възможност да изравни.
До края "свраките" удържаха аванса си и се поздравиха с първа победа, благодарение на която излязоха от зоната на изпадащите и вече са 17-и с актив от шест точки. Уотфорд заема осма позиция с 19 пункта.