Хофенхайм отчая Леверкузен с изключителна прецизност (видео)

Хофенхайм нанесе смазващ удар върху Байер (Леверкузен) на неговия стадион - 4:1, с което вече е на крачка от призовите позиции в Бундеслигата. Резултатът е малко изненадващ, защото в последните си два двубоя домакините бяха вкарали 11 гола, а Хофе точно беше отпаднал от Купата на Германия и се очакваше това да се отрази върху представянето на тима. На “БайАрена” обаче играчите на Юлиан Нагелсман разгърнаха потенциала си. Те забиха четири попадения с четири изстрела във вратата, докато съперникът им имаше много повече положения, но нямаше същата точност.

Рийс Нелсън вкара спиращ дъха гол за 1:0 за Хофе в 19-ата минута, но Леверкузен изравни в 30-ата чрез намиращия се в много силна форма Карим Белараби. За него това беше седми гол в последните пет двубоя.

Само четири минути по-късно обаче Жоелинтон пак изведе гостите напред. В 49-ата бразилецът принуди Жонатан Та да го фаулира за дузпа, която Винченцо Грифо реализира за 3:1. В 73-ата Жоелинтон добави още едно попадение в отличния за себе си двубой.

През идната седмица Хофе ще гостува на Лион в Шампионската лига, а след това приема Аугсбург.

Леверкузен пък е само с една победа в последните пет кръга в Бундеслигата и е чак на 12-а позиция към момента. “Аспирините” ще спорят с ФК Цюрих в Лига Европа в четвъртък, а след това ще гостуват на РБ (Лайпциг).