Евертън се надига (видео)

Евертън постигна трета победа в последните си четири мача в първенството, след като спечели с 3:1 в домакинството си на Брайтън. Ричарлисон се отчете с два гола. 21-годишният бразилец откри резултата в 26-ата минута, но гостите бързо изравниха чрез Люис Дънк и резултатът бе 1:1 на почивката. Шеймъс Коулман отбеляза първото си попадение от 22 месеца, за да изведе “карамелите” напред след почивката преди Ричарлисон да оформи крайното 3:1.

Победата на тима на Марко Силва бе заслужена, но те имаха нужда от силно второ полувреме, за да преодолеят съпротивата на добре организирания съперник. “Карамелите” имаха предимство по отношение владеенето на топката от началото и можеха да поведат и по-рано, като Сигурдсон пропусна две възможности.

ЕВЕРТЪН - БРАЙТЪН 3:1
1:0 - Ричарлисон (26)
1:1 - Дънк (33)
2:1 - Коулман (50)
3:1 - Ричарлисон (77)