Лестър спечели в памет на загиналите в емоционален мач в Кардиф

Лестър спечели първия си мач след смъртта на президента на клуба Вичай Сривадханапрабха. “Лисиците” победиха с 1:0 при гостуването си на Кардиф. Единственото попадение в срещата бе дело на Демарай Грей в 55-ата минута.

Срещата в Кардиф започна с минута мълчание в памет на загиналите преди седмица. Играчите на Лестър не криеха емоциите си, а на трибуните феновете и на двата отбора се обединиха и създадоха атмосфера на солидарност.

Когато двубоят започна, двата отбора се хвърлиха в здрава битка. Камараса удари гредата на гостите, а играчите на Клод Пюел имаха претенции за дузпа, след като топката удар ръката на Сол Бамба. В началото на второто полувреме Грей откри резултата с удар по земята. Целият отбор отпразнува попадението заедно с гостуващите фенове. Голмайсторът съблече фланелката си, като отдолу бе друга с лика на загиналия собственик на клуба.

КАРДИФ - ЛЕСТЪР 0:1
0:1 - Грей (55)