Слаб Реал Мадрид се спаси в дебюта на Солари на "Бернабеу" (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид прекъсна черната си серия в Ла Лига след домакински успех с 2:0 над Валядолид в много оспорвана среща от 11-ия кръг на Ла Лига. Автогол на Хави Оливас (83) и попадение от дузпа на Серхио Рамос (88) донесоха точките в дебюта на Сантиаго Солари. Гостите от "Хосе Сорийя" удариха две греди, а домакините много трудно създаваха голови положения. Победата временно изкачи "лос бланкос" до шестата позиция в класирането.
Новият треньор на "лос меренгес" Сантиаго Солари се лиши от услугите на Иско и заложи на нападателно трио Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио. Начо Фернандес застана до Серхио Рамос в центъра на отбраната, а младите Алваро Одриосола и Серхио Регилон заеха местата на контузените Дани Карвахал и Марсело. "Бяло-виолетовите" на мажоритарния акционер Роналдо бяха подредени в 4-4-2 с Леонардо Суарес и Енес Юнал в предни позиции.
В четвъртата минута Лука Модрич се измъкна пред своето наказателно поле, подаде вляво към Асенсио, който много хитро изведе Бензема. Френският стрелец напредна и стреля ниско по диагонала, като топката премина на двайсетина сантиметра от гредата - аут. Столичани пресираха високо, хвърляйки много усилия в опит за ранно отнемане на топката. В 12-ата Регилон центрира отляво към втората греда, където Бейл спечели въздушния сблъсък и стреля с глава - вратарят Жорди Масип внимаваше и улови.
В 15-ата и Каземиро направи опит да отбележи с глава, но остана под топката и насочи прекалено високо. Две минути по-късно Регилон центрира, Бензема плонжира и стреля с глава от пет метра, ала не успя да придаде добър ъгъл на топката и тя попадна в обсега на стража. В 27-ата традиционно напористият Алваро Одриосола използва бързината си да се откубне в наказателното поле, но взаимопощта в защитата на гостите не му позволи да развие атаката.
В 31-ата Каземиро стреля с глава след корнер, но вратарят на Валядолид отново не изпита затруднения. Две минути по-късно Одриосола покри засадата, Антонито получи в наказателното поле и сам срещу Тибо Куртоа копна топката, а тя прелетя над гредата. В 36-ата Асенсио центрира отляво, Бейл закъсня с атаката си към кълбото и беше блокиран с тяло, а ударът му беше точен. В 40-ата Енес Юнал стреля с глава от 15 метра, пращайки топката покрай гредата. Като цяло "белите" не направиха достатъчно, за да отбележат гол до почивката.
Тимът на Солари натисна в началото на второто полувреме. В 54-ата Тони Кроос центрира отляво към далечната греда, където Каземиро скочи добре, но не успя да насочи в мрежата от три метра, притиснат от двама. В 55-ата Регилон стигна до аутлинията и извади топката за Бензема, който насочи в очертанията, но и в ръцете на вратаря Масип. В рамките на същата минута Каземиро отправи удар от дистанция, но стражът на състава от Кастийя и Леон плонжира и направи майсторско спасяване.
В 57-ата Солари предприе нападателна смяна, пускайки Иско вместо Каземиро. Секунди по-късно Валядолид организира добра скоростна атака. Енес Юнал върна назад към Алкарас, който шутира от 21 метра и нацели напречната греда с интересен прехвърлящ удар. В 60-ата се появи пробойна в защитата на домакините. Лео Суарес нанесе удар по земя, макар и падайки, а белгийският страж се справи с коварното изпълнение.
В 66-ата Тони Вийя се освободи и шутира от 23 метра. Модрич закъсня да го покрие, а след силния удар на Вийя топката за втори път попадна в напречната греда. В 71-ата Гарет Бейл напусна след ново вяло представяне. Солари опита да усили мощта с включването на Лукас Васкес и Винисиус Жуниор. В 80-ата Верде не се поколеба и шутира от 22 метра, а Куртоа не рискува и боксира.
Не се виждаше как "лос бланкос" могат да отбележат попадение. Тогава дойде 83-ата минута. Винисиус влезе в наказателното поле, опита удар, топката му тупна преди шута и отиваше доста далеч от целта. Домакините обаче имаха късмет, че кълбото срещна тялото на Оливас, след което влезе в мрежата въпреки усилия на Масип - 1:0.
В 88-ата Реал покачи резултата след гол от дузпа. Карим Бензема смени посоката на влизане в наказателното поле и беше фаулиран. Серхио Рамос взе топката и се появиха освирквания от трибуните, че той ще изпълнява. Капитанът копна в стил "Паненка" и отбеляза за 2:0.
Така Реал Мадрид взе глътка въздух след три последователни шампионатни загуби и се надигна след тежкото поражение с 1:5 от Барселона. Последният успех на "белите" в Ла Лига датираше от месец септември.