100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Байерн не намери сили да бие Фрайбург (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) записа разочароващо за феновете си домакинско равенство 1:1 с Фрайбург в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата, с което се отдалечи на 4 точки от лидера Борусия (Дортмунд) седмица преди голямото дерби между двата тима.
Серж Гнабри вкара за баварците в 80-ата минута, но Лукас Хьолер изравни в 89-ата.
Само преди няколко дни мюнхенци едва пребориха аматьорите от Рьодингхаузен за Купата на Германия и още тогава се видя, че нещата в отбора не вървят, независимо трите поредни успеха преди това.

Днес Нико Ковач направи важна промяна в състава си, свързана с Йошуа Кимих. Той игра в центъра на терена, а не на десния бек, където действа по принцип от две години насам. Германският национал зае мястото на контузения Тиаго Алкантара. На същата позиция наскоро го върна и Йоахим Льов в Бундестима.

Очаквано Франк Рибери седна на пейката заради слабото си представяне във вторник, а компания му правеше и Томас Мюлер. В течение на срещата двамата се появиха в игра, но пак не се запомниха с нищо.

Гостуващият отбор излезе с двама чисти нападатели и заложи на тактическа дисциплина в стремежа си за измъкне нещо от “Алианц Арена”, като в крайна сметка заслужено успя.
Домакините овладяха играта още от първата секунда, но стигнаха до чиста възможност чак в 26-ата минута, когато Роберт Левандовски излезе сам срещу вратаря, но той спаси удара му. Преди това баварците натискаха, но рядко стигаха до някаква опасност. Тимът на Фрайбург действаше спокойно в защита, като всички 11 футболисти бяха предимно в своята половина.
За цялата първа част не последва нищо интересно от страна на Байерн и това нямаше как да не ядоса запалянковците за пореден път. Още по-изненадващо обаче след почивката нищо не се промени. Дори Фрайбург заигра по-добре и в 54-ата минута даже стигна до гол, който обаче правилно не беше зачетен заради засада. Това обаче си беше предупреждение към пасивните домакини.
Три минути по-късно се стигна до дискусионна ситуация, при която защитникът на Фрайбург Мануел Гулде докосна топката с ръка в наказателното си поле. Последва преглеждане на положението от ВАР и в крайна сметка съдията Феликс Цвайер прецени, че няма основание да отсъди дузпа в полза на мюнхенци.
Домакините увеличаваха натиска, но той така и не беше убедителен и за играчите в светлосиньо беше лесно да отразят атаките.
В 80-ата минута обаче Гнабри пробва нещо нестандартно и реши сам да завърши, което даде резултат. Германският национал стреля силно в близкия ъгъл на Александър Шволов и така реализира първия си гол за Байерн в Бундеслигата.
Всички решиха, че това ще е достатъчно за трите точки, но видяхме изненада. Гостите успяха да изравнят в 89-ата чрез Хьолер, като по-скандалното за баварците беше, че попадението дойде след контраатака в момент, в който се очакваше домакините да са по-съсредоточени в защита.
Фрайбург е на десета позиция, като няма загуба от четири кръга насам.
Преди сблъсъка с Борусия на "Сигнал Идуна Парк" Байерн ще домакинства на АЕК в Шампионската лига.