Победи за българските треньори в Казахстан

Воденият от българския специалист Стойчо Младенов отбор на Кайсар надделя с 1:0 над гостуващия Жетису в среща от предпоследния 32-и кръг на футболното първенство на Казахстан. Иван Садовничий се вкара автогол малко след почивката, а с третия си пореден успех без допуснат гол в шампионата домакините се изкачиха на шестото място с 42 точки.

Иртиш под ръководството на Димитър Димитров спечели за четвърти път в последните си пет срещи след 2:0 срещу гостуващия Акжайк. Павел Шабалин изведе домакините напред след малко повече от час игра, а Абел Камара реши всичко с второ попадение десет минути преди края. Така тимът от Павлодар се изкачи на 10-ата позиция, която дада право на участие в плейоф за оставане в елита. Акжайк остана на последното 12-о място с 30 точки и изпада във втора дивизия.

Шахтьор Караганди, който е водин от Николай Костов, спечели с 2:1 срещу гостуващия Тобол и с 35 точки е девети. Осигурилият си пета поредна шампионска титла ФК Астана, в чийто треньорски щаб асистент е Саид Ибраимов, надделя на собствен терен с 3:2 над втория в класирането Кайрат. Домакините имат 74 точки, докато Кайрат има гарантирани сребърни медали с 61 точки преди последния кръг. Тобол си осигури бронза с 50 точки.